Odkazy

International Dragon Boat Federation

European Dragon Boat Federation

Česká Asociace Dračích Lodí

Český svaz dračích odí

Slovenská Asociácia Dračích Lodí

Azuma Dragons

Brněnští draci

DB Tragédky

Draci Bystrc

Draci Znojmo

Dračí legie Pardubice

Dračia légia Trenčín

Dragon team Nymburk

Dragons CZ

Dragonteam Kojetín

Haka Dragons

Haná Dragons

Jizerský drak

KVS Hranice

KVS Praha

Moravian Dragons

Pilsner Dragons

Pražský klub dračích lodí

RK Dragons Jablonec

Spinning & Fitness

Veteráni Brno

W.I.L.D. of Prague

... další odkazy

spacer
Hledáme nové členy do týmu!


Předpoklady:
 • dobrý zdravotní stav
 • věk do 45 let
 • dobrá fyzická kondice
 • chuť závodit
 • týmový duch
 • Zájemci ozvěte se na email PetrS38@email.cz
  nebo jana@hd-production.cz
  Co jsou dračí lodě?  Jak trénujeme ?
  Stáhněte si leták Hledáme posily ! Stáhněte si leták Přijď mezi nás !

      

  Aktuality...

  Sport Ples Brno 15.1.2016


      2015-12-10

  Článek o Prestige Cupu 2015


  © Photo by Laďa Jelínek

  Týden po uzavření soutěží pořádaných ČADL přišla chvíle zabojovat o čest v posledním závodu sezóny. První říjnovou sobotu jsme tedy všichni třímali v rukou pádla jako svoje žezla a vrhli jsme se do boje na Prestige Cupu 2015.

  Závod dlouhý 2,6 kilometrů byl naplánovaný hned ve třech kategoriích. První se sedmnácti přihlášenými posádkami startoval mix na dvacítkových lodích. Všichni účastníci si přijeli závod užít... ale bojovali jako draci do poslední špetky sil a pokud do otáčky v půlce trasy vjížděli s větrem o závod, do cíle před loděnicí se hnali rychlostí kolemjedoucí šaliny. Naše posádka startovala až v poslední rozjížďce. Aneb to nejlepší na konec, protože jsme s příjemnou rezervou vybojovali první místo.

  Možná právě první vítězství dokázalo správně nakopnout a Dragonclub - pánská desítka v kategorii 10 open skočila do lodě s novou dávkou energie. Tentokrát se našlo třináct odvážných týmů prahnoucích po zlatu a na prvních místech bylo těsno. Naši borci však za obrovského povzbuzování bubenice, kormidelnice i přihlížejících získali přesně tu polovinu vteřiny navíc, která zajistila další zlato.

  Na břehu mezitím probíhaly debaty, jak dopadne poslední kategorie - desítka women s šesti posádkami. Hecování ze všech stran, zda uděláme chlapům ostudu a budeme vařit večeře... Jistě to byl jeden z důvodů, proč jsme do startu vletěly s horečnatým pohledem, který vydržel až do cíle, kde jsme koukly na dno sil a tam leželo další první místo.

  Už za bujarého veselí proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen. Třešničkou na dortu se stal pohár pro absolutního vítěze Prestige Cupu 2015 - Dragonclub - třikrát hurá.

  Díky patří moderátorům i organizátorům - Lodní Sporty Brno a Torrsen Sports za bezvadný průběh celé akce i následnou "afterparty". V neposlední řadě chci poděkovat všem účastníkům za skvělou atmosféru po celou dobu závodů i po nich. Speciální "klobouk dolů" patří posádce Veteráni Brno, která v silné konkurenci obsadila čtvrté místo v prvních dvou kategoriích a vytřela zrak zbytku startovního pole. Kéž nám to taky tak dobře dlouho pádluje...

  -sp [neboli Šárka Poláková]-    2015-10-19

  MISTROVSTVÍ EVROPY 2015 S NAŠÍ ÚČASTÍ


  © Photo by Tomáš Černý

  Hned na začátku prázdnin - od 2. července - se v italském Auronzu di Cadore uskutečnilo Mistrovství Evropy klubových posádek a národních týmů, kterého se zúčastnila i naše posádka. Závodili jsme na desítkových lodích v kategorii mix, do níž bylo přihlášeno nejvíc posádek (12 lodí).

  Po procestované noci jsme se rozjeli k jezeru, naskákali do lodě a využili možnosti tréninkového dne, kdy na každou loď vyšla necelá hodina času. Navečer se všichni účastníci (bylo jich na 1300) seřadili do předlouhého průvodu, který procházel celým Auronzem za značné pozornosti jeho obyvatel i návštěvníků a který naše posádka zpestřila iniciováním mexické vlny, k níž se zástupci za námi jdoucích zemí ochotně přidali. Cílem průvodu byl místní stadion, kde proběhlo slavnostní zahájení. Pak jsme se vrátili do patnáct kilometrů vzdáleného kempu (čtyři kilometry této trasy tvoří nekonečně působící tunel, který jsme si každý z následujících dnů užívali dvakrát).

  A další den konečně závody! Jako první přišla na řadu pětistovka, tam jsme vybojovali v silné konkurenci pěkné 6. místo. Na pátek byl naplánován volný den, který jsme využili k výletu do hor, do Lavareda, oblasti Tre cime. Auronzo totiž leží v nádherném koutu Dolomit! Osvěženi jiným způsobem pohybu jsme následujícího dne nastupovali na trať 200 metrů, na níž jsme si ve výsledku dosprintovali pro 7. místo. No, a pak jsme se už mohli těšit na značnou částí posádky oblíbenou trať - dvoukilák. A ten byl skutečně dramatický! Naše posádka statečně vzdorovala atakům maďarské lodi, která se nás marně pokoušela předjet, a vypádlovali jsme si úžasné 5. místo!

  Mistrovství Evropy bylo ukončeno 5. července dekorováním vítězných posádek dvacítkových i desítkových lodí. Češi se na pódiu objevili dvakrát: náš národní tým získal bronz a posádka Moravian Dragons Přerov zlato na trati 2 000 m. My jsme sice tentokrát na medaile nedosáhli, ale i v tak velké konkurenci nám k nim chyběl jen ten pověstný kousek (o umístění mnohdy rozhodovaly zlomky sekundy).

  Děkujeme všem, kteří nás na dálku psychicky podporovali, ale konkrétně děkujeme statutárnímu městu Brnu se záštitou primátora Ing. Petra Vokřála a firmám Axima a Student Agency za podporu sponzorskou.

  -ms-    2015-07-17

  Pražský festival dračích lodí 2015


  Blíží se první závod ČP v letošní sezoně ... Propozice ZDE
  Začátek našich závodů je stanoven na 13:00, buďte tedy v poledne na místě, doporučuji odjezd z Brna tak něco málo po deváté. Nezapomeňte dresy, pádla a svaly ! A kdo nemá svaly, musí mít čáry ! Tak !
  Dále vyňaté pasáže z Klimberovo emailu (cituji) s komentářem tučně:
  Vstup do areálu je pro závodníky zdarma na základě identifikačních náramků (Ty mít nejpíš nebudeme, dostanu je až po zaplacení startovného v sobotu dopo)
  Vstup do lázní je do 17 hodin zpoplatněn (tzv. konzumační vstupné Kč 80,-) od 17 hodin je zdarma. Kdo nebude mít náramek musí vstup uhradit, ale získá za něj kupóny ve stejné výši, které může v areálu ŽL projíst a propít. To bude případ těch, kteří si startovné a náramky nevyřeší už v pátek od 17 do 20 hod, ale přijdou až v sobotu dopoledne.(Dyť to teď říkám...tak s tím počítejte, ať nejsou na vstupu zmatky)
  Parkování si účastníci řeší individuálně. Přímo v areálu je omezené a nemůžeme zaručit dostatečnou kapacitu pro všechny. Parkovat se dá i před areálem a v okolí. Doporučujeme však využít prostředků MHD.
  Občerstvení je v areálu zajištěno v dostatečné míře. Prosím, respektujte to, že není dovolen vlastní catering - grilování, čepování nápojů apod.
  Zázemí pro účastníky - V areálu bude možné postavit si vlastní zázemí pro posádky - ... (Budeme mít svůj červený stan)

  -rs-    2015-05-21

  Dračí sněm - podklady


  Podklady ke sněmu jako je přehled hospodaření za 2014 a seznam platících členů za 2014 najdete na stránce Pro členy klubu / Dokumenty !

  -sb-    2015-02-18

  Dračí sněm


  Letošní dračí sněm se uskuteční ve čtvrtek 19.2. v 19:00 v salonku restaurace Tinto na rohu Grohovy a Veveří ZDE. Potřebujeme prodiskutovat ...

  -ps-    

  Schůze k zimní přípravě


  Schůze s informacemi k zimní přípravě se bude konat již ve čtvrtek 9.10.2014 v 19:00 v Kometa Pubu na Kounicově. Přijďte všichni!

  -ps-    2014-10-04

  Závod ČP Praha - 24.5.2014


  Čas startu byl posunut na 10:00, takže buďte všichni na závodišti v sobotu ráno v 9:00. Organizátorům se podařilo zajistit parkoviště - bližší informace vám pošlu dnes E-mailem.

  -ps-    2014-05-21

  Berlin City Cup 2014


  Ivan objevil možnost účasti na zahraniční akci, která vypadá velmi zajímavě a určitě stojí za účast. Více informací je k nalezení ZDE.. Akce se koná 5.7.-6.7. v Berlíně a jedná se o pohár města Berlína a otevřené mistrovství Berlína na tratích 100, 200, 500 a 1000m. Prosím vyjádřete svůj zájem o tuto akci prostřednictvím přihlašování v akcích.

  -ps-    2014-04-28

  MČR Dlouhé tratě 2014


  Dračice a draci, v sobotu nás čeká závod v Kojetíně. Propozice čtěte ZDE. Jedeme jeden závod 5km. Sraz nejpozději v 14:00.
  ... a dresy a pádla s sebou!

  -ps-    2014-04-23

  !!! DRAČÍ SNĚM !!!


  I přes pokračující letargii našich/vašich dračích bafuňářů se zrodil na prvním letošním treninku nápad uspořádat klubový sněm operativně již tuto neděli 16.3. 2014 v 17:30 - tedy hned po treninku na vodě v blízkém restaurantu na Piavě, přihlašujte se v akcích. Máme prodiskutovat některá důležitá témata, jakými jsou účast/neúčast v plánovaných seriálech závodů (ČP, GP, mistrovství ČSDL - 10timístné lodě), volba nových čerstvých funkcionářů apod. takže se prosím mentálně připravte, příspěvky do diskuse budou vždy vítány.

  -rs-    2014-03-12

  Zahájení sezóny 2014


  Sezóna 2014 již začíná, čtete email od Klimbery
  A pro pořádek zde je aktualizovaná termínovka

  -rs-    2014-03-12

  Nominace do reprezentace 2014


  Pomalu se rozbíhá proces hledání a výběru reprezentantů v dračí sezóně 2014. Kdo má ambice, čtete email od Klimbery
  Týká se především kategorií Premier OPEN a MIX a 40+ !
  Kdo má zájem, kontaktujte mě osobně emailem, do konce února musíme odeslat !

  -rs-    2014-02-09

  Závěry dračího kongresu v Praze


  Již pravidelně na konci roku probíhá celostátní dračí kongres a nejinak tomu bylo i letos, byť bez naší přímé účasti. Výstupem jsou dva dokumenty, a to Termínovka 2014 a Zápis dračího kongresu 2014
  Lidé, Čtětě !

  -rs-    2013-12-18

  --- Maškarádní candrbál ---


  A ještě je tu pozvánka na každoroční veselici pořádanou klubem spřátelených Káčat! Plakát ZDE
  Akce jistě vydařená, někteří členové o tom vědí své :-)

  -rs-    2013-11-04

  Zimní příprava začíná !!!


  Doufám, že jste si všichni dragouni od posledních závodů řádně zalenošili a mentálně se zotavili, nicméně mi dovolte připomenout, že příprava našich tělesných schránek na další vodní sportování právě začíná !.
  Tudíž s okamžitou platností (tj. od tohoto týdne, od zítřka 5.11.2013 18:00) vstupuje v platnost treninkový pořádek takto:

  Út a Čt [18:00] Posilovna na Družstevní (www.druzstevni.cz)
  Ne [17:00] bazén Lesná

  -rs-    2013-11-04

  Zakončení sezóny 2013


  Jak to tak vypadá, už se na vodě asi nesejdeme (i když ve čtvrtek ještě poslední nadšenci z řad draků z prýglu na prýglu ještě vyrazili), takže formální zakončení sezóny proběhne v hospodě, ještě nevíme ve které, ale mělo by být namísto tréninku ve čtvrtek 24.10. cca v 18:30, místo ještě upřesníme, sledujte diskuzi. Veškeré formality odložíme na pozdější sněm, popovídáme si hlavně o zimním trénování a jiných příjemnostech :) Tož děcka, dondite v hojném počtu !!! A přihlašte se v akcích.

  -rs-    2013-10-20

  TDT 2013


  Poslední závod sezóny 2013 je za námi, odvezli jsme si bramborovou medaili (ovšem jako nejlepší česká posádka :) a po sportovní stránce jsme si to řádně užili, zvláště druhé kolo plné nečekaných situací a kontaktních soubojů. A kdo nevěří, ať jede příště taky... Prásk prásk prdel! Diplom

  -rs-    2013-10-13

  Podzimní Prestige CUP


  Tuto sobotu se jede na loděnici v Pisárkách podzimní Prestige CUP. Jako Dragonclub v něm startovat nebudeme, ale pokud si chce někdo zazávodit, neváhejte a domluvte se individuálně s ostatními posádkami, např. Kabrňáci hledaji posily, bližší informace má Timka. Propozice ZDE

  -rs-    2013-10-03

  MČR Pasohlávky


  Blíží se poslední závod ČP v letošní sezoně ... Propozice
  Ženy závodí už ráno, start je v 8:30 a MIX začíná v 12:30, buďte tedy na místě minimálně půlhodiny předem a připravení s pádlem v ruce!

  -rs-    2013-09-27

  Pozvánka na oslavu (... Džusby se kvalifikoval do kategorie 50+)


  Oslava se uskuteční v sobotu 14. září v areálu 'Střeláku' v Pisárkách od 16:00 hod.
  Pozvánka na oslavu je ZDE

  sb    2013-08-29

  VÝSLEDKY European Club Crew Championships 2013, Hamburg, Germany

  sb    2013-08-25

  MS národních posádek Szeged 2013 - výsledky


  Na opakovanou výzvu dvorního kronikáře Davida publikuji malé ohlédnutí za výsledky členů Dragonclubu na MS Szeged 2013. Z našich řad se účastnili Zlatka, Iva, Jana, Baronka, Baron, Dan, David, Váňa a Džuzby, který je taky na fotce s medailí na krku, jenom není vidět, protože zrovna spěchal přistavit limuzínu :)
  Nekteré výsledky v číslech a odkazy na youtube jsou v dokumentu ZDE

  -rs-    2013-08-15

  Tréninky na ME Hamburk 2013


  Jak jsme se už dohodli, některé nedělní treninky (cca jednou za 14 dnu) budeme věnovat přednostně posádce, která se bude připravovat na ME do Hamburku. Jsou vypsány v akcích. Ostatní členové, kteří neplánují účast, jsou samozřejmě na těchto trénincích taky vítáni, ale jen jako doplnění lodě.
  ZDE je dokument, ve kterém se budou nacházet různé informace organizačního charakteru a bude průběžně doplňován.

  -rs-    2013-05-29

  Brněnský festival dračích lodí 2013


  Další závod ČP, tentokrát v téměř domácím prostředí, se blíží. Start je v sobotu v 9:00, dáme si sraz v 8:30 v areálu na přehradě, v červeným stanu. Kromě MIXu pojedeme i sobotní OPEN, doplní nás spřátelený Trenčín, snad to klapne.
  Propozice a plakát ZDE.

  -rs-    2013-05-21

  Soustředění 8.5. - přehrada


  V rámci oslav úspěšného pražského povstání se budeme sportovně soustředit na přehradě v prostoru klubu LS Brno na Rakovci. Plán je následující:
  9:00 - Sraz, příprava lodě, rozklusání ke hrochovi a zpět (nezapomeňte běžecké boty !)
  10:00 - Nalodění, první fáze na vodě s motorákem a kamerou
  11:30 - vylodění
  12:00 - oběd, promítání videa a diskuze nad ním
  13:30 - znovunalodění, druhá fáze na vodě
  15:00 - přistání, vylodění, uklizení lodě, pohov-volno-rozchod
  Oběd je zajištěn, počasí snad taky. Podle počtu přihlášených nemáme ani plnou loď! Akce platí samozřejmě i pro nové členy, využijte všichni možnost vidět se v televizi !!!
  Sportu zdar!

  -rs-    2013-05-05

  Prestižní Jarní Rychleutíkající Hrníček 2013


  Propozice čtěte ZDE. První jízdy začínají v poledne, takže pokud se sejdeme, sraz aspoň o půlhodinu dřív.

  -rs-    2013-04-30

  MČR dlouhé tratě - Nymburk 2013


  Propozice čtěte ZDE. Jedeme MIX, jeden závod, 5 km, 7 (slovy sedum) obrátek :) Sraz nejpozději v 12:00.
  Tak nalaďte formu !

  -rs-    2013-04-23

  !!! URGENTNÍ !!! - ME klubovek Hamburk MIX


  Naskytla se teoretická příležitost zúčastnit se ME klubových posádek v Hamburku v kategorii MIX! Nominace není jistá, ale přesto bych potřeboval urgentně vědět, jestli máme zájem nebo ne, abych dal vědět Klimberovi. Je vypsáno v akcích, přihlašujte se ANO/NE, uzávěrka v pátek.

  -rs-    2013-04-10

  Klubové testy před sezónou 2013


  Všichni kluboví draci a dračice jsou očekávání na testování síly a vytrvalosti v posilovně na Sokole Brno I. v termínech 21. a 26. března.
  Podmínky testu najdete v sekci Pro členy klubu / Tréninkový plán. Protože se očekává hojná účast, je nezbytné přihlásit se na v jednom z termínů na akci "Posilovna Sokol Brno I " !!

  jn    2013-03-12

  Členské příspěvky na rok 2013


  Členské příspevky na rok 2013 byly upraveny na posledním sněmu klubu, čtěte v sekci Pro členy/Členství a příslěvky.

  sb    2013-03-11

  Halový pohár - propozice


  Právě jsem dostal podrobnosti k závodu, pečlivě čtěte ZDE. Posádky do aut jsou viceméně domluveny, připravte si každý jednu vratnou stokorunu na zálohu skříňky a jednu, želbohu, nevratnou čtyřistapadesátikorunu na startovné
  Sportu zdar!

  -rs-    2013-02-20

  První dračí závodění


  Zima se už překuluje do druhé půlky, a tak jsem si dovolil, jako součást letošního dračího probouzení, poslat přihlášku na Halový pohár dračích lodí. Koná se v Praze 23. února, podrobnosti ZDE. Pro inspiraci doporučuji sekci Ročník 2012 zmíněného webu.
  Hlaste se !

  -rs-    2013-01-22

  6. Výroční dračí sněm klubu


  Ahoj Dračice, Draci a Dráčata. Velký dračí sněm klubu je svolán na pátek 25.1.2013 do restaurace Kometa Pub (u stadionu na Kounicově) a začne úderem 19 hod. Tentokrát budeme oslavovat pětileté výročí... jak ten čas letí. Jménem výboru jste všichni srdečně zváni a nezapoměňte se přihlásit v sekci "Akce".

  Všechny zprávy a návrhy výboru, které se budou na sněmu projednávat, budou průběžně, nejpozději den předem, umístěny (doufám) v členské sekci "Dokumenty" na našem webu. Z důvodů rychlejšího průběhu sněmu se s těmito materiály zájemci mohou seznámit PŘEDEM! NA SNĚMU JE NEBUDEME PODROBNĚ PREZENTOVAT !

  Svaťa, Ivan    2013-01-15

  Zimní trénink v posilovně


  Zimní trénink v posilovně máme v gymnastické posilovně Sokol Brno I, Kounicova 20, vždy v úterý 19-20 a čtvrtek 18-20. Mapku najdete na stránce Termíny závodů a tréninků. Je potřeba se přihlásit v Akcích, počet lidí na 1 hodinu je omezen cca na 10.

  sb    2012-11-14

  Ohlédnutí za ME 2012 v Nottinghamu


  Náš neoficiální kronikář David vytvořil ve volném čase velmi pěknou prezentaci celkového průběhu a výsledků ME Nottingham 2012, kterých se účastnili i členové našeho klubu.
  Určitě stojí za shlédnutí. ZDE

  -rs-    2012-10-08

  Archiv zpráv

  vlajka CZ UK flag

  Uživatel: anonymní...
  Campionati Europei di dragon boat Auronzo 2015Účastníme se ME dračích lodí 2015 pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála a za podpory statutárního města Brna
  Sponzor ME 2015
  Akce:
  Kdy:

  Celkem: 0 / 0 / 0
  Přihlásit/detaily
  Dračí fórum
  Petr Pasler ->
  Ahoj , mám po úrazu na lyžích pochroumané prave rameno, jsem až do 20. 3. na neschopence. Nemůžu se zúčastnit ani sněmu ,mám vycházky jen do 18h. Začátek sezóny nestihnu a přidat se budu moct tak az v dubnu nobo v květnu. Tak zatím vodě zdar. Džuzby
  [04.03.2017 07:40]
  Sarka Valtrova -> ženám
  Upřesnění - jedna pravá a jedna levá
  [06.02.2017 10:24]
  Sarka Valtrova -> ženám
  Mám tu dotaz od holek z Wings - kdo má zájem jet s nimi do Prahy na halák, nechť se hlásí :-) Potřebují doplnit počty. Kolik L a P zatím nevím, ale zjistím.
  [05.02.2017 21:30]
  Sarka Valtrova -> aktérům na halovém poháru
  DĚKUJI všem zúčastněným na sobotním halovém poháru - mužům i ženám - za parádně strávenou sobotu. Za nás ženské parádní výsledek, v mixu taktéž :-) Za sebe konstatuji, že jsem měla i příjemnou neděli s nicneděláním, protože jsem ani nic dělat nemohla, bolí mě celá Šárka :-))))
  [30.01.2017 10:48]
  Jana Nesporova -> všem
  Ahoj všichni!!! Tak už se nám to zase láme, ten letopočet! Tak všechno nej nej v roce 17. J
  [26.12.2016 14:21]
  Petr Pasler -> všem
  Ahoj dračice a dračí, přeji krásné pohodové vánoce a do nového roku 2017 hodně zdraví a osobních a sportovních úspěchů. Džuzby
  [21.12.2016 15:22]
  Dan Marek -> Mikinářům
  Přátelé, nové mikiny jsou pro Vás (konečně!!!) nachystané, cena vychází na 450 Kč a jsou k mání u mě, nebo podle domluvy kdekoliv jinde.
  [09.12.2016 14:29]
  Jakub Novák -> VŠEM
  Koukám, že nám ten prosinec nějak ZLENIVĚL... Nebo jsme snad jen zapomněli zapsat naší docházku z činkáren a posiloven? Tak hurá do toho, ať z Vás mám radost ;-)
  [07.12.2016 07:15]
  Jakub Novák -> VŠEM
  Ahojte... Na našem podzimním zasedání jsem zaznamenal určitý podnět k zapisování docházky do posiloven apod. ovšem mimo standardně domluvené sportovní zařízení. Kdyby měl někdo zájem si zapisovat svoji soukromou docházku do posilovny apod., a chtěl by tím MOTIVOVAT ostatní členy naší posádky. Je možné se zapisovat do standardní tabulky v sekci doprava. Do tabulky prosím doplňte 'X', čímž označíte svoji vlastní jakoukoliv aktivitu (běh, posilovna, bazén,...). Díky za účast a těším se na jarní výsledky.
  [22.11.2016 08:27]
  Jakub Novák -> VŠEM
  Ahojte, jak jste se všichni dozvěděli, zimní příprava již odstartovala. V sekci doprava naleznete tabulku, kam Vás poprosím o zapisování návštěv Sportareálu Družstevní (P=posilovna; K=kruhový trénink). Vypsaný bude vždy celý měsíc, den po dni a na konci měsíce si Vás skásnu. Měsíc listopad je v plném proudu, takže hurá na to!!! Jakub
  [05.11.2016 07:48]
  ...další zprávy
   
   
   
  Správce stránek: Copyright(c)2007 Klub dračích lodí Brno,  Design SB BrnoOnLine